poster

Робинзон Крусо

Robinson Crusoe (2016)

CineStar TV2 | 21.12.22 | 17:45

рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 9.33/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Вистинитата приказна за бродоломецот со несовладлив дух оживува на филмското платно. Неговиот ненадминат папагал Вторник ни ја раскажува вистинската приказна за Крусо и неговите чудни пријатели.

Слики

Робинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон Крусо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството (2018)

  image
  Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите...
 • Нико 2: Мали брат, велика невоља (2012)

  image
  Зато се јако изненади када му његова мама каже да је упознала једног потпуно обичног, али доброг соба који се зове Лука и који има малог сина Винка. Следеќа вест...
 • МАДАГАСКАР: БЕГСТВО ВО АФРИКА (2008)

  image
  Продължението на култовия анимационен филм “Мадагаскар” ни пренася за кратко назад във времето, където научаваме как Алекс лъва е заловен от ловци и след това...
 • Сунѓерот Боб (2004)

  image
  Се подготвува неволја во Бикини Ботом. Некој ја украл круната на кралот Нептун, а изгледа виновникот е г. Крабс, шефот на Сунѓерот Боб. Но, Сунѓерот Боб смета...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.