СОДРЖИНА

Филмот е снимен според вистински настан за новинарската група наречена „Spotlight“ која го истражувала скандалот поврзан со сексуална злоупотреба на малолетници од страна на католичките свештеници во Бостон. За оваа репортажа весникот „The Globe“ ја доби Пулицеровата награда. Драмата „Под лупа“ беше наградена со два „Оскари“.

Слики

Под лупаПод лупаПод лупаПод лупаПод лупаПод лупаПод лупа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Американски гангстер (2007)

  недела
  image
  Неговата истрага главно е сконцентрирана на огромната хероинска империја изградена од црномурест дилер на дрога (Дензел Вашингтон) кој увезува огромни количества...
 • Дони Браско (1997)

  недела
  image
  Преправајќи се дека е трговецот со драгоцености Дони Браско, агентот на ФБИ Џо Пистоне (Џони Деп) се инфилтрира во мафијашкото семејство на убиецот Лефти Руџеро...
 • Облог на векот (2015)

  недела
  image
  Во 2006-2007 г., група инвеститори се обложуваат против пазарот на хипотеки на САД. Во нивното истражување откриваат колку е дефектен и корумпиран тој свет.
 • Амонит (2020)

  недела
  image
  Во Англија во 1840-тите, познатиот но потценет ловец на фосили Мери Анинг (Кејт Винслет) работи сама на грубото крајбрежје на југот. Деновите на славните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.