рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8.09/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Врз основа на литературната класика од Томас Харди, „Далеку од светскиот метеж е приказна за Батшиба Евердин (Кери Малиган), независна и енергична млада жена која ја наследува фармата на својот вујко. Таа е финансиски автономна (реткост во викторијанската ера), убава и своеглава и привлекува тројца многу различни но решителни додворувачи: фармерот Габриел Оук (Матијас Шунертс), кого го привлекува нејзината своеглавост, згодниот наредник Френк Трој (Том Стуриџ) и богатиот и зрел ерген Вилијам Болдвуд. Оваа безвременска приказна за изборот и страста на Батшиба додека се обидува да ја одржи својата независност ја истражува природата на врските и љубовта, како и човечката способност да ги надмине тешкотиите преку сопствената тврдокорност.

Слики

Далеку од светскиот метежДалеку од светскиот метежДалеку од светскиот метежДалеку од светскиот метежДалеку од светскиот метежДалеку од светскиот метежДалеку од светскиот метежДалеку од светскиот метеж

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Собата на Марвин (1996)

  денес
  image
  Драма за две отуѓени сестри. Беси 20 години се грижи за татко си, кој е прикован за кревет. Ли е многу понезависна, одгледувајќи ги сама двата сина. Кога на Беси...
 • Досиеја икс (1998)

  денес
  image
  Специјални агенти ФБИ Скали и Молдер бивају увучени у мрежу интрига док истражују тајанствени бомбашки напад у пословној згради у Даласу. Тај злочин је на неки...
 • Ќе те носам со себе (2020)

  денес
  image
  Децениска епска љубовна приказна е предизвикана од случајна средба меѓу двајца мажи во провинциско Мексико. Амбициите и општествениот притисок ги тераат...
 • Путовање у Италију (1954)

  денес
  image
  Брачни пар Џојс одлази у Напуљ, како би уновчио наследство-куќу коју им је оставио роѓак Хомер. Дан за даном они схватају да њихов однос постаје све гори. И...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.