poster

Чарлиевите ангели

Charlie's Angels (2000)

Режисер: McG
STAR Life | 4.8.24 | 20:00

рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(58 гласови)

Содржина

Ангелите се прекрасни, брилијантни и секогаш се подготвени да работат за Чарли. Во оваа обработка на оригиналната телевизиска серија од 1970-тите, трите детективки, Натали (Камерон Дијаз), Дилан (Дру Баримор) и Алекс (Луси Лиу), заедно со нивниот поручник Босли (Бил Мари), мораат да осуетат една убиствена и одмаздничка завера што може да ја уништи индивидуалната приватност низ целиот свет, но може и да значи крај за нивниот шеф Чарли. Ерик Нокс (Сем Роквел), паметниот изумител на „Нокс технолоџис“, развил безбедносен софтвер за препознавање преку глас (што прецизно го имитира гласот на Чарли, меѓу другото). Тоа е револуционерно откритие за кое Ангелите почнуваат да се сомневаат дека е нешто што конкурентот Роџер Корвин (Тим Кари) би сакал да го има во своите раце.

Слики

Чарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангели

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Лара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на животот (2003)

  image
  На брегот на вулканскиот остров Санторини, бестрашниот археолог Лара Крофт открива златна пулсирачка топка, која оној што ќе ја држи ќе го одведе до митската...
 • Нека се спасува кој може (2016)

  image
  Џеки Чен се враќа со нова акциона комедија, овој пат заедно со Џони Ноксвил. Детективот од Хонг Конг, Бени Чен, со децении го следи озлогласениот кинески...
 • Лошата наставничка (2011)

  image
  Материјалистката Елизабет Халси (Камерон Дијаз) ја напушта својата работа како наставничка во средно училиште, очекувајќи да се омажи за богатиот свршеник. Но тој...
 • Чувај ми го грбот (2017)

  image
  Генијална акциска комедија во која главните улоги ги играат Семјуел Л. Џексон, Рајан Рејнолдс и Гери Олдман. Џексон е најбараниот платен убиец на светот, а...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.