poster

Чарлиевите ангели

Charlie's Angels (2000)

Режисер: McG

Оценка на корисникот: 6.3/10
(234 гласови)

СОДРЖИНА

„Чарлиевите ангели“ е приказна за три детективки со боречки вештини. Натали е бубаџиката, Дилан е опасната девојка, а Алекс има стил. Тие се интелигентни, имаат разни таленти и се прекрасни.
Ангелите се прекрасни, брилијантни и секогаш се подготвени да работат за Чарли. Во оваа обработка на оригиналната телевизиска серија од 1970-тите, трите детективки, Натали (Камерон Дијаз), Дилан (Дру Баримор) и Алекс (Луси Лиу), заедно со нивниот поручник Босли (Бил Мари), мораат да осуетат една убиствена и одмаздничка завера што може да ја уништи индивидуалната приватност низ целиот свет, но може и да значи крај за нивниот шеф Чарли. Ерик Нокс (Сем Роквел), паметниот изумител на „Нокс технолоџис“, развил безбедносен софтвер за препознавање преку глас (што прецизно го имитира гласот на Чарли, меѓу другото). Тоа е револуционерно откритие за кое Ангелите почнуваат да се сомневаат дека е нешто што конкурентот Роџер Корвин (Тим Кари) би сакал да го има во своите раце.

Слики

Чарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангелиЧарлиевите ангели

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Национална безбедност (2003)

  image
  Када се њих двојица удруже као тим за обезбеѓење нико није сигуран! Избачени из полиције, сада раде као приватно обезбеѓење заједно, иако не могу да поднесу један...
 • Вангард (2020)

  image
  Тајната компанија за обезбедување, Вангард, е последна надеж за преживување на сметководителот кој се нашол како цел на најсмртоносната платеничка организација на...
 • Осумте на Оушн (2018)

  image
  Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк,...
 • Неподносливата тежина на големиот талент (2022)

  image
  Николас Кејџ е шворц, па се согласува да се појави на роденденот на милијардер кој е неговиот најголем фан. Но Николас Кејџ, всушност е шпион и работи за ЦИА а...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.