СОДРЖИНА

„Без пријатели е вовед во нова ера на хоророт и ни прикажува што се случува кога една навидум невина шега на интернет доведува до серија настани што излегуваат од контрола. Приказ од прва рака на теророрт што може да се случи кога нашите поврзани искуства се претвораат во наши најсмртоносни стравови. Филмот се одвива пред компјутерскиот екран на една тинејџерка додека таа и нејзините пријатели се прогонувани од една невидлива фигура која бара одмазда за едно засрамувачко видео кое довело до тоа таа да се самоубие пред една година. На годишнината од нејзината смрт, истите пријатели кои мислеле дека нема последици од нивните активности, ќе откријат колку не биле во право.

Слики

Без пријателиБез пријатели

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Светло измеѓу оцеана (2016)

  денес
  image
  Филм настао на основу бестселера Неw Yорк Тимеса, Тхе Лигхт Бетwеен Оцеанс. Након четири године борбе на западном фронту, Том Схербоурне се враќа у Аустралију и...
 • Зајдисонце (2018)

  денес
  image
  Годината е 1913. Младата Ирис Леитер се враќа во Будимпешта, возбудлив град на Австро-Унгарската монархија кој поминува во последните денови од мирот. Нејзината...
 • Wендy (2020)

  денес
  image
  Настала на темељу класичне приче о Петру Пану, Венди Дарлинг (Девин Франс) је ќерка власнице залагаонице у Луизијани која бежи од куќе ускачуќи у воз са старијом...
 • Петријин венац (1980)

  денес
  image
  Радња филма се одвија у малом рударском месту Србије и временски обухвата предратни, ратни и послератни период... То је прича о трагичном животном путу неписмене...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.