СОДРЖИНА

Оваа драма од создавачите на „Бројки, Шерил Хојтон и Николас Фалачи, е инспирирана од краткиот филм од антологијата на Елмор Леонард, „Кога жените излегуваат за да танцуваат. „Договорот ја раскажува приказната за Колумбијката Лордес Нивес, која го заменува своето трагично и таинствено минато за нов почеток во Мајами, стапувајќи во брак со Били Вајтли, кој е добронамерен и амбициозен политичар. Во светот на политиката Лордес и Били успеваат да најдат рамнотежа помеѓу романсата и јасната прагматичност, кога таа ги користи своето искуство и контакти за да му помогне на својот сопруг во крвавиот спорт на локалната политика во Флорида.

Слики

ДоговоротДоговоротДоговоротДоговоротДоговоротДоговоротДоговоротДоговорот

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Квар (1978)

  денес
  image
  Novinar živi uhodanim građanskim životom, u braku sa ženom iz ugledne porodice. Međutim, ređaju se sukobi sa sefom na radnom mestu, brak se klima, a spoljna...
 • Во заробеништво (2019)

  денес
  image
  Земјата е окупирана од странски освојувачи речиси 10 години. Официјално, криминалот повеќе не постои, невработеноста е на историски најниско ниво и сиромаштијата...
 • Битка за В-1 (1958)

  денес
  image
  Priča o grupi pripadnika poljskog pokreta otpora koja je 1943. godine otkrila pojedinosti o proizvodnji "leteće bombe" - nemačke bespilotne letilice V-1 u...
 • Медуза (2007)

  денес
  image
  Приказна за три жени во современиот Тел Авив, чии што животи се испреплетуваат. Батја, келнерка по свадби, ќе најде немо дете во морето. Керен, невестата на чија...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.