рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 8.86/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Оваа драма од создавачите на „Бројки, Шерил Хојтон и Николас Фалачи, е инспирирана од краткиот филм од антологијата на Елмор Леонард, „Кога жените излегуваат за да танцуваат. „Договорот ја раскажува приказната за Колумбијката Лордес Нивес, која го заменува своето трагично и таинствено минато за нов почеток во Мајами, стапувајќи во брак со Били Вајтли, кој е добронамерен и амбициозен политичар. Во светот на политиката Лордес и Били успеваат да најдат рамнотежа помеѓу романсата и јасната прагматичност, кога таа ги користи своето искуство и контакти за да му помогне на својот сопруг во крвавиот спорт на локалната политика во Флорида.

Слики

ДоговоротДоговоротДоговоротДоговоротДоговоротДоговоротДоговоротДоговорот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шавови (2019)

  вторник
  image
  Она се бори са управом болнице и лекарима, полицијом, судовима и општинским званичницима, како би добила исправу о смрти која би доказала где је покопан њен...
 • The Return of the Dead Army (1989)

  вторник
  image
  A military and a priest are trying to find the bones of the Italian army in Albania 15 year after the end of World War II.
 • Sightless (2020)

  вторник
  image
  After an attack renders her blind, Ellen Ashland withdraws from the world to recover. But soon she plunges into paranoia, unable to convince anyone that her...
 • People We Know Are Confused (2021)

  вторник
  image
  Set in Vilnius, a modern city still in search for its relation to the past, three parallel stories with three average people marooned in a state of change,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.