poster

Свједокиња уморства

Witness to Murder (2007)

Режисер: Michael Scott

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 6/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Криминалистички филм у којему петнаестогодишњакиња случајно свједочи убојству свог вршњака и постане мета прогона починитеља. Самантха Цоопер (К. Проут) бунтовна је петнаестогодишњакиња којој мајка иде на живце и жели отиќи живјети к оцу, који има нову обитељ. Њезина мајка Лаура (К. Рутхерфорд), брижна је, предана, но презапослена, води мали ресторан и истодобно студира, па јој Сам и то замјера. Једне вечери она узме ауто и оде на забаву на којој су готово сви њезини вршњаци из школе, но како није баш друштвена, одлута сама подаље од забаве и свједочи догаѓају који ју је престравио: тројица младиќа из школе, Јордан (Ј. Мосс), Дерек (Ј. Хаддоцк) и Гленн (А. Францис) злостављају четвртога, Алеxа, и гурну низ литицу. Један од њих све то снима видеокамером. Касније, кад прегледају снимку, виде Самантху и почињу је прогањати како никоме не би одала што је видјела. Дјевојка је престрављена, а мајка, која примјеќује да се с њом нешто догаѓа, не успијева придобити њезино повјерење. Ипак, Лаура је одлучна, храбра и интелигентна, те сама почиње истраживати...

Слики

Свједокиња уморства

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Абецеден убиец (2008)

  денес
  image
  Засновано на вистинита приказна за убиецот со иницијали во Рочестер, Њујорк.
 • Средба со злото (2012)

  денес
  image
  Џон е разочаран татко и сопруг, кој под водството на еден таинствен странец се претвора во херој што е подготвен на сѐ за да го заштити своето семејство.
 • Гавранот (2012)

  денес
  image
  Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите...
 • Празниот човек (2020)

  денес
  image
  Откако тинејџерите од мал град од средниот Запад почнуваат мистериозно да исчезнуваат, локалните жители се сомневаат дека исчезнувањата можеби се поврзани со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.