СОДРЖИНА

Када детектив из Батон Ружа, Бад Картер (Вилем Дефо) ухапси плаќеног убицу, Џесија Вајланда (Мет Дилон), он убеди Џесија да постане доушник и оцинкари најмоќнију криминалну организацију на југу. Када мафија наручи Картерову смрт и открије да је Вајланд доушник, њих двојица се удружују да сруше мафију и њеног шефа (Том Беринџер) који је наручио убиство.

Слики

Лоша земљаЛоша земљаЛоша земљаЛоша земљаЛоша земљаЛоша земљаЛоша земљаЛоша земљаЛоша земља

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Блиц (2011)

  денес
  image
  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава...
 • Беше еднаш во Венис (2017)

  денес
  image
  Професионалниот и приватниот живот на приватниот детектив Стив Форд од Лос Анџелес се испреплетуваат кога една злогласна банда го грабнува неговиот љубимец кучето...
 • Мали генијалац (2013)

  денес
  image
  Заснована на популарном и код нас непреведеном дебитантском роману "Одабрана дела Т. В. Спивета" америчког књижевника Реифа Ларсена, пустоловна породична драма...
 • Несопирлив (2010)

  денес
  image
  Кога еден воз долг 800 метри, во кој нема екипаж, а е наполнет со токсичен товар, ита кон густо населената област, еден инженер-ветеран и еден млад кондуктер кои...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.