СОДРЖИНА

„Витни“ ја прикажува врската помеѓу познатата пејачка, актерка, продуцентка и манекенка Витни Хјустон и пејачот и композитор Боби Браун, од времето на нивното запознавање до нивното додворување и низ бурниот брак.
„Витни“ ја прикажува врската помеѓу познатата пејачка, актерка, продуцентка и манекенка Витни Хјустон и пејачот и композитор Боби Браун, од времето на нивното запознавање во зенитот на нивната слава до нивното додворување и низ бурниот брак. Низ сето тоа, двете суперѕвезди ги следат тешкотии додека се справуваат со огромните придобивки и последици на славата и богатството создадени од огромниот подем на Хјустон, кој наскоро ќе ги засени и двајцата.

Слики

ВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опасни мисли (1995)

  image
  Бивша припадница маринаца која је постала учитељица мучи се да се повеже се својим ѓацима.
 • Убав ден во соседството (2019)

  image
  Филмот се заснова врз вистинитата приказна за пријателството помеѓу новинарот Том Џуно (Метју Рис) и Фред Роџерс (Том Хенкс), домаќинот и создавачот на...
 • Приказната за Одри Хепберн (2000)

  image
  Биографски филм за една од најголемите легенди на Холивуд - Одри Хепберн. Приказната почнува со нејзиното детство, ја опишува нејзината кариера на балерина и...
 • Моја седмица с Мерилин (2011)

  image
  Екранизација недељу дана живота легендарне секс-бомбе добила је трејлер, а ускоро ќе имати и биоскопску премијеру. У питању је филм о боравку Мерилин Монро у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.