poster

Four Guns to the Border

Four Guns to the Border (1954)

Режисер: Richard Carlson

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.1/10

СОДРЖИНА

At a desert inn, Cully's outlaw gang meet former associate Simon Bhumer, now planning to retire on a farm with his wild, luscious daughter Lolly. On a stormy night, Cully and Lolly almost have an affair, broken up by Simon who still has a fast draw. But later, as the gang heads for the border after a bank robbery, they encounter the Bhumers and a band of renegade Apaches. It's soon a question of who is pursuing whom.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ел Пуро (1969)

  image
  Плаќеног убицу алкохоличара јуре петорица плаќеника да би за његову главу добили 10.000 долара. Када му они убију девојку, креќе у жестоку освету.
 • Потера за 100 000 долара (1967)

  image
  Прича о два полубрата на различитим странама закона. Један је ловац на главе, други је шериф...
 • Добриот, лошиот и грдиот (1966)

  image
  Добриот е Блонди, скитник со силно лично чувство за чест. Лошиот е Ејнџл Ајз (Ангелски Очи), садистички атентатор кој секогаш погодува. Грдиот е Туко, мексикански...
 • Непростено (1992)

  image
  Единаесет години поминале откако Били Муни го оставил оружјето и им се посветил на децата и на фармата која едвај преживува. Голема награда го примамува повторно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.