рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 7.18/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Љубовна драма чије дејствие се одвива во Њујорк во педесеттите години од минатиот век кога истополната врска била речиси кривично дело- Млада фотографка се вљубува во средовечната Керол која минува низ тежок развод---Филмот е награден со „Квир палма, номиниран за пет „Златни глобуси и шест „Оскари-

Слики

КеролКеролКеролКеролКеролКеролКеролКеролКеролКеролКеролКеролКеролКеролКеролКеролКеролКерол

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ноќно возење (2019)

  image
  Една ноќ, Ноеми, стриптизерка и девојка на повик, влегува во таксито на Џин. Заинтригирана од тоа што Џин е нем, таа бара тој да ѝ стане официјален таксист. Како...
 • The Outsider (2018)

  image
  Cristian works at one of the Milan agencies as a graphic designer. One day he decides to give up this job to seek his own way and answer the questions that bother...
 • Излазак сунца (1927)

  image
  Привлачна жена из града завела је млада фармера те му предложи да утопи своју дражесну супругу у језеру приликом пута у град. Он то и покуша, али емоционално...
 • In Every Season (1980)

  image
  The movie depicts a love story in a students campus where the feelings, love, and humor are interlaced with each-other.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.