СОДРЖИНА

Nakon što pronađe znameniti novčić povezan sa istorijskom legendom, vrhunski istraživač Dirk Pit će da se upusti u avanturu života - lov za blagom kroz neke od najopasnijih predela zapadne Afrike... U potrazi za davno izgubljenim ratnim brodom iz građanskog rata s tajnim teretom, koje lokalno stanovništvo naziva "Brodom smrti", Dirk i njegov duhoviti pomoćnik Al Đardino upoznaju dr. Evu Rohas, prelepu i genijalnu doktorku koja veruje da je tajanstveno blago povezano sa mnogo većim problemom koji predstavlja pretnju celom svetu.

Слики

СахараСахараСахараСахара

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Браќата Грим (2005)

  денес
  image
  Собирачите на фолклорно наследство и измамниците Џејк и Вил патуваат од село во село, преправајќи се дека ги заштитуваат селаните од волшебни суштества. Сепак,...
 • Последниот господар на воздухот (2010)

  денес
  image
  Светот е поделен помеѓу четири кралства, секое е претставувано од елементот што го владеат, а мирот во земјите на Водата, Воздухот, Земјата и Огнот трае под...
 • Темпирана бомба (2011)

  денес
  image
  Со темпирана бомба околу својот врат, младиот тркач ќе се бори против времето и другите натпреварувачи за да стигне од едниот до другиот дел од градот и да се...
 • Американски одметници (2001)

  денес
  image
  Двајцата корумпирани железнички надзорници, Џеси Џејмс и Коул Јангер се бељаџии; за жителите на Либерти, Мисури, тие се херои зашто спасуваат фармери од шемата на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.