СОДРЖИНА

Кога нивниот татко починува, четворица браќа и сестри (Џејсон Бејтман, Тина Феј, Адам Драјвер, Кори Строл), кои минале низ сито и решето во своите животи како возрасни личности, присилени се да се вратат во домот од нивното детство и да бидат под ист покрив цела недела заедно со нивната слободоумна мајка (Џејн Фонда) и со еден куп партнери, бивши и потенцијални. Соочувајќи се со нивното минато и со лошата состојба на нивните врски помеѓу луѓето кои најдобро ги познаваат и најмногу ги сакаат, тие на крајот се поврзуваат меѓусебно на хистеричен и емотивен начин среде хаос, хумор и емотивни болки, како и низ искупување што може да се најде само во семејството, полудувајќи нѐ, иако тоа нѐ потсетува на нашите најискрени и најдобри особини.

Слики

Тука ве оставамТука ве оставамТука ве оставамТука ве оставамТука ве оставамТука ве оставамТука ве оставамТука ве оставамТука ве оставамТука ве оставам

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Како ја кажем (2007)

  денес
  image
  Дафне, воѓена љубављу према својим ќеркама жели да уради све савршено, али како то живот често чини, на крају све испадне наопако. Кроз њене поступке, ќерке...
 • Моето куче Скип (2000)

  денес
  image
  Младиот Вили е срамежливо осумгодишно момче, кое во 1942 година живее во Јазу, Мисисипи. Нему му е попријатно да чита отколку да игра некој спорт. Вили е мета на...
 • На Мидлтон (2013)

  денес
  image
  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е...
 • Привлечни чизми (2005)

  денес
  image
  Трансвеститската ѕвезда на едно кабаре, Лола, доаѓа да спаси еден човек кој, откако ја наследил фабриката за чевли од татка си, треба да ги направи своите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.