СОДРЖИНА

Комедија-драма прати два отуѓена брата, Тофа и Купера, који креќу на путовање ка удаљеној породичној колиби у планинама како би иселили незаконите становнике.
Због свог ега и размирица који избијају у први план, остају без кола и колибе и мораќе да науче да сараѓују како би успели да се врате у цивилизацију.

Слики

На планиниНа планини

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Големата гозба (1973)

  image
  Четворица богати средовечни мажи - Марчело (Мастројани), непоправлив женкар и пилот на „Алиталија“; Уго (Тоњаци), готвач и сопственик на ресторан; Филип (Ноаре),...
 • Петиот кат (2014)

  image
  Долгогодишна брачна двојка, која ги поминала своите животи заедно во истиот стан во Њујорк, се преоптоварени од лични прашања и проблеми со недвижностите кога...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • О љубави и лажи (2019)

  image
  Дирљива и узбудљива прича о безграничној снази дечје љубави. Дванаестогодишњи Тео (Малеауме Паqуин) звезда је локалног фудбалског клуба и сања да ќе једног дана...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.