poster

Господар жеља 2: Зло никад не умире

Wishmaster: Evil Never Dies (1999)

Режисер: Jack Sholder

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.0/10

СОДРЖИНА

Приликом неуспеле пљачке, Моргана, лопов, случајно ослобаѓа демона који је дуго био заробљен у драгом камену. Демон мора да испуни 1001 жељу, на свој окрутан начин, пре него што затражи финалне три жеље од Моргане. Испуњењем последње 3 жеље, дошао би крај човечанству. Да ли ќе Моргана успети да пронаѓе начин да уништи демона којег је сама ослободила?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хостел 3 (2011)

  денес
  image
  Четворица мажи доаѓаат на ергенска вечер во Лас Вегас, но стануваат плен на елитниот ловечки клуб, кои приредуваат ужасна игра на измачување.
 • Последна дестинација 3 (2006)

  денес
  image
  Ово би требало да буде један од најсреќнијих дана у њеном животу: матуранткиња Венди (Мери Елизабет Винстед) се придружује својим пријатељима на матурској...
 • Лов на вештерки (2021)

  Утре
  image
  Во современа Америка каде што магијата е вистинска и вештерките се прогонувани од американските власти, тинејџерката Клер и нејзиното семејство се дел од...
 • Земјата на мртвите (2005)

  Утре
  image
  Умешниот филмограф Цорџ А. Ромеро создава вознемирувачка визија за современиот свет каде што живите мртовци дивеат низ ненаселените пусти предели, а живите се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.