poster

Osam dana za život

Eight Days to Live (2006)

драма | Канада, САД
Режисер: Norma Bailey

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.8/10

СОДРЖИНА

Јое Спринг одлази на роѓенданску забаву у планине, но када се не јави родитељима, његова мајка Тереса посумња да је нешто пошло по злу. Након тједна потраге, Тереса и њезин супруг (Схаwн Доyле) схвате да су сина тражили на погрешном мјесту. Очајна мајка успије наговорити пилота хеликоптера да још једном узлети како би нашла сина. Ова топла прича слави јунаштво обичне обитељи...

Филм је номиниран 2006. за награду Дирецторс Гуилд те двоструко номиниран за Голден Реел 2007. године.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Borechki Klub (1999)

  вторник
  image
  Млад службеник е уморен од својата кариера и заедно со својот пријател Тајлер Дурден формира нов клуб каде што мажи се ослободуваат од своите фрустрации тепајќи...
 • Портрет на дамата во огнот (2019)

  вторник
  image
  Франција, 1770 година. Сликарката Мариен добива нарачка за свадбен портрет на младата Елоиз. Елоиз треба да стапи во брак против своја воља, а Мариен мора да ја...
 • Последно возење (2009)

  среда
  image
  Еден очаен татко го зема својот десетгодишен син, Чук и бега откако извршува едно насилно злосторство. Додека двајцата патуваат во пустината и нивната судбина е...
 • Cleaner (2018)

  среда
  image
  Narges, a public toilet cleaner, has to wait for 5 minutes to see what the result of her pregnancy test is. In this 5 minutes, she dives in her dream. The dream...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.