poster

Титаник

Titanic (1953)

Режисер: Jean Negulesco

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.0/10

СОДРЖИНА

Unhappily married and uncomfortable with life among the British upper crust, Julia Sturges takes her two children and boards the Titanic for America. Her husband Richard also arranges passage on the doomed luxury liner in order to let him have custody of their two children. Their problems soon seem minor when the ship hits an iceberg.
An aristocratic woman flees her loveless marriage, taking her children with her and boarding the supposedly unsinkable ship as it embarks on its ill-fated maiden voyage. She is unaware her husband has followed her on board in an attempt to stop her leaving - but the pair's marital difficulties are soon overshadowed by the impending disaster. Drama, starring Clifton Webb, Barbara Stanwyck, Robert Wagner, Richard Basehart and Thelma Ritter.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов под маслиновото дрво (2020)

  среда
  image
  Наградата на годишниот натпревар за маслиново масло на Сансет Вели е земјишна парцела со проблематична сопственост. Кога ќе се соочат храбра жена и компетитивен...
 • Vatrootporan (2008)

  среда
  image
  Поручник Цалеб Холт живи према старој ватрогасној узречици: „Никад не остављај партнера иза себе.“ Унутар горуќих зграда, то је његов природни инстинкт. У његову...
 • Далеку од рајот (2002)

  среда
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Војната е завршена (2010)

  среда
  image
  После бомбардирањето на Косово во 1999. година, семејството Рахмани со своите три деца емигрираат во Швајцарија. После неколку години живот во новиот дом,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.