СОДРЖИНА

Филмот се заснова на животот и подемот на изумителката и ѕвездата на домашниот шопинг, Џој Мангано. Приказната која спојува повеќе жанрови, „Џој ни претставува едно лудо патешествие на едно трудољубиво но полураспаднато семејство, и на младата девојка која на крајот станува глава во семејството. Џој ја води желбата да создава и да се грижи за луѓето околу неа, но таа искусува предавства, губење на невиноста и љубовни лузни додека ги пронајде својата цврстина и своите уверувања за да ги следи соништата кои порано ѝ биле потиснати. Резултатот е емоционална и човечка комедија за подемот на една жена, за снаоѓањето во суровиот свет на трговијата, за хаосот на семејството и за мистериите на инспирацијата додека успева да го најде својот извор на среќа.

Слики

ЏојЏојЏојЏојЏојЏојЏојЏојЏојЏојЏојЏојЏојЏојЏој

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sono solo fantasmi (2019)

  петок
  image
  Three brothers confront a ghost outbreak in the city of Naples.
 • Баба Заба (2010)

  петок
  image
  Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на...
 • Ибица (2019)

  петок
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Како да изгубиш дечко за 10 дена (2003)

  петок
  image
  Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.