рејтинг: 3.4/10
Оценка на корисникот: 7.17/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Далеко од свог дома на Арктику, поларни меда Норм и његова три пријатеља завршиќе у Њујорку, где их чекају невероватне авантуре. За брбљивог меду Норма једна ствар је јасна: на Арктику нема места за туристе. Меѓутим, када луди граѓевинац одлучи да сагради луксузне станове у његовом дворишту, Норм ќе учинити оно што би сваки нормални поларни меда учинио... Отиќи ќе у Њујорк да би га зауставио. Уз помоќ лудих леминга на својој страни, Норм ќе се одомаќити у Великој јабуци и покушати да спасе Арктик од најезде туриста.

Слики

Меда са севераМеда са севераМеда са севераМеда са севера

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лего филм 2 (2019)

  денес
  image
  Хероите на Бриксбург се враќаат за да го спасат саканиот град! Емет, Луси и нивните пријатели се борат против Лего Дупло натрапниците од вселената и одат во...
 • Божикна бајка (2005)

  денес
  image
  Аукциската куќа за која работи Бел е во процес на каталогизирање на една огромна вила. За нејзиниот клиент Хантер Ловел се вели дека има остар јазик и краток...
 • Облачно со врнежи од ќофтиња 2 (2013)

  денес
  image
  Флинт мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи врнежи од чизбургери и...
 • Змајева кугла Зед: Битка богова (2013)

  денес
  image
  The events of Battle of Gods take place some years after the battle with Majin Buu, which determined the fate of the entire universe. Bills, the God of...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.