СОДРЖИНА

Како да се успее во Холивуд? - тоа е задничкиот проблем на Дени и Џо, кои во оваа сатирична комедија имаат несомнен талент, но и ист интерес - глад за парите. Во филмот се испреплетуваат славата, политиката и американскиот сон...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чудесан живот Амели Пулен (2001)

  денес
  image
  Амели живи у свом свету у Паризу и ради као конобарица у малом кафеу. Трауматизована је мајчином изненадном смрќу, а ни са оцем нема посебно добре односе. Амели...
 • Продуценти (2005)

  денес
  image
  Њујорк, 1959 година. Макс Бјалисток (Нејтан Лејн, во улогата номинирана за Златен глобус) порано бил крал на Бродвеј, но сега сите негови шоуа се затвораат на...
 • Висока мода (1994)

  денес
  image
  Модната ревија во Париз привлекува вообичаена група луѓе; дизајнери, новинари, манекенки, уредници и фотографи, во оваа сатира за модата и убиството.
 • Figli (2020)

  денес
  image
  Sara and Nicola are expecting their second son. Through the late Mattia Torre's sharp look, all the joys and sorrows of being a parent in the modern day Italy are...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.