СОДРЖИНА

Кора, разочарана и проблематична млада жена, нерадо се јавља на телефонске позиве у кол-центру за молитве под будним оком верског воѓе Била. Кад њене молитве почињу да делују, појављује се жена убеѓена да ју је спасао Корин глас. Уз новопронаѓени дар, Кора мора да се избори са проблематичном прошлошќу и вером коју остали почињу да проналазе у њој.

Слики

Хало молитваХало молитваХало молитваХало молитваХало молитваХало молитваХало молитваХало молитваХало молитваХало молитва

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Патувањето на Јао (2018)

  image
  Јао е младо момче кое ги сака книгите и сонува за авантури, бега од своето село во северен Сенегал да го запознае својот херој, познат француски актер кој е во...
 • Раскинавме (2021)

  image
  Лори и Даг, кои се во долгогодишна врска, раскинуваат неколку денови пред свадбата на помалата сестра на Лори. За да не ја расипат забавата, тие одлучуваат да се...
 • Девојките од календарот (2003)

  image
  Кога дванаесет обични членки на Женскиот институт одлучуваат да најдат начин да соберат пари за една нова хуманитарна организација, тие го користат годишниот...
 • Појадок на Плутон (2005)

  image
  Во 1970-тите, млада транс-жена од мало ирско гратче станува полнолетна и заминува во Лондон.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.