СОДРЖИНА

Дарел Џејкобс е пензиониран мафијаш кој живее во Финикс. Кога ќе се разболи од рак, сфаќа дека времето му истекува, па секојдневно ја посетува својата омилена кафетерија. Младата келнерка, Алиша Форет, студент на право, е заинтересирана за таинствениот редовен посетител, па го следи до дома. За брзо време започнува пријателство кое Алиша ја носи во опасност го преморува Дарел да ја заврши „незавршената работа“. Момчето на Алиша, Том, не го одобрува нивното пријателство, па ги следи. Кога ќе го открие вистинскиот идентитет на Дарел, Том го фаќа паника, но не поради безбедноста на својата девојка. Туку поради својата безбедност.

Слики

Сомневање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без особени обележја (2020)

  вторник
  image
  Магдалена, мајка во потрага по исчезнатиот син кој исчезнал на пат кон границата со САД, се среќава со Мигел, неодамна депортиран од САД во Мексико. Заедно, тие...
 • Полароид (2019)

  вторник
  image
  Једна адолесценткиња набаса на стари полароид и ускоро открива да тај фото-апарат крије ужасну тајну: ко год се фотографише њиме доживи трагичан и насилан крај....
 • Офлајн (2012)

  вторник
  image
  Ејдан уште како тинејџерка добивала анонимни пораки на интернет и по телефон, кои звучеле како да се испратени од опседнат обожавател. И покрај сите мерки на...
 • Паркленд (2013)

  вторник
  image
  „Паркленд“ ги прераскажува хаотичните настани во Далас на 22 ноември 1963 г. кога беше убиен претседателот Џон Ф. Кенеди. Филмот раскажува вистинска приказна за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.