СОДРЖИНА

Возбудливото анимирано продолжение на „Лига на правдата: Војна се нурнува длабоко во фасцинантното потекло на еден од најтаинствените херои на Лигата на правдата, Аквамен. Младиот Артур Кари не знае дека е престолонаследник на кралството Атлантида. Сега тој е изгубен и збунет туѓинец кој се обидува да се справи со смртта на неговиот човечки татко. Кога го открива своето вистинско водно потекло, Артур мора да избира. Но, тој нема долго време за да го најде својот пат во животот. Жителите на Атлантида сакаат да започнат војна со копнениот свет, па само преку придружување на моќната Лига на правдата, Артур ќе може да помогне да се спречи светска катастрофа и конечно да ја прифати својата судбина како Аквамен.

Слики

Лига на правдата: Престолот на АтлантидаЛига на правдата: Престолот на АтлантидаЛига на правдата: Престолот на АтлантидаЛига на правдата: Престолот на АтлантидаЛига на правдата: Престолот на АтлантидаЛига на правдата: Престолот на АтлантидаЛига на правдата: Престолот на АтлантидаЛига на правдата: Престолот на АтлантидаЛига на правдата: Престолот на АтлантидаЛига на правдата: Престолот на Атлантида

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ѕвездени кучиња: Тропска авантура (2020)

  понеделник
  image
  Кога мистериозен и опасен вртлог се појавува во Атлантскиот океан, астронаутите Белка и Стрелка одат да истражат. Со помошта од нивните добри другари, Белка и...
 • The Nutcracker Sweet (2015)

  понеделник
  image
  It's Christmas Eve and Marie is excited for the celebrations to begin. However, as night falls, Marie finds herself drawn into a battle between a toy soldier army...
 • Nezha Reborn (2021)

  понеделник
  image
  While living as an ordinary deliveryman and motor racing fan, Nezha encounters old nemeses and must rediscover his powers to protect his loved ones.
 • The Reef 2: High Tide (2012)

  понеделник
  image
  Trained in the skills of sea power, Pi the fish can fight a shark, sink a squid or batter any random predator that ever threatens his friends and neighbors on the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.