poster

Био једном воз за Тексас

Once Upon a Texas Train (1988)

Режисер: Burt Kennedy

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 9/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Капетан Хејс је припадник Тексашких ренџера. На врхунцу је каријере јер је иза решетака бацио злогласног каубоја одметника, Џона Хенрија. Двадесет година касније, Хенри излази из затвора, старији је, али не показује ни мало кајања. Шест година након изласка, у жељи да привуче Хејса и изравна рачуне са њим, опљачкаќе 20.000 долара у злату из банке. Хејс ќе се вратити из пензије и прихватити изазов...

Слики

Био једном воз за ТексасБио једном воз за Тексас

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Почеток (2010)

  денес
  image
  Почитуваниот режисер, Кристофер Нолан („Темниот витез“) предводи меѓународна актерска екипа во филмот „Почеток“, оригинална научно-фантастична акција која нè води...
 • Човек-пајак: Далеку од дома (2019)

  денес
  image
  Питер Паркер (Том Холанд) одлучува да им се придружи на своите соученици на патување во Европа. И покрај тоа што сакал својот суперхеројски идентитет да го...
 • Assassination (2015)

  денес
  image
  Korea in the year 1933, the country is occupied by the Japanese army. Many warriors of the resistance where forced into the exile in China. Now they are trying to...
 • Борба без правила (2005)

  денес
  image
  Џек Северино го губи памтењето и единствено што препознава е бруталниот свет на борбите во кафез. Но, кога ќе дојде време да се соочи со минатото, Џек сфаќа дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.