рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 6.96/10
(46 гласови)

СОДРЖИНА

Црногорскиот тинејџер Будо е испратен во Србија за да избега од крвна одмазда. Тој не е свесен дека го чека уште поголема опасност. Во Белград тој ќе се соочи со луѓето што го бркаат, но и со ноќниот живот во метрополата.
Ова е мрачна етничка комедија за еден црногорски тинејџер кој е испратен во Србија за да ја избегне крвната одмазда предизвикана од невнимателното однесување на неговиот татко. Тој не е свесен дека го чекаат уште поголеми опасности. Во Белград тој ќе се соочи и со луѓето што го бараат, и со ноќниот живот и дамите на ноќта во метрополата. А во градовите како Белград, жените и ноќниот живот можат да бидат посмртоносни и од куршум. Црногорците се познати по нивниот специфичен менталитет и посебен систем на вредности, сличен на оној кај Сицилијанците, Корзиканците или Криќаните.

Слики

Малиот БудоМалиот БудоМалиот БудоМалиот БудоМалиот БудоМалиот БудоМалиот БудоМалиот Будо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тајна азурне обале (2021)

  image
  Август је 1970. Као и сваке године, милијардер Клод Треншан ињегова супруга бораве у раскошној вили у Сен Тропеу. Чини се да им ништа не може покварити добро...
 • Паулета (2012)

  image
  Полет и њен покојни муж држали су ресторан. Када је он умро она остаје сама, ксенофобична каква је, а њена пензија није довољна да она преживи. Заплењена јој је...
 • Велика пљачка (1985)

  image
  Грим хоќе да опљачка националну банку Канаде заједно са Лизом и Жоржом. Обучен у кловна он заробљава таоце, али полиција опкољава банку. Прво трудну жену,...
 • Мажот на куќата (2005)

  image
  Во оваа комедија, Томи Ли Џонс е тексашки ренџер кој се вика Роланд Шарп, ангажиран да го заштити единствениот сведок на убиство на важна личност во гонењето на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.