СОДРЖИНА

Када 80-годишња Јеврејка Марија Алтман (Хелен Миррен) сазна да би најславнији портрет Густава Климта требало да буде у њеном власништву, започиње беспоштедну борбу за оно што јој припада, заједно с младим адвокатом Рандолом Шоенбергом (Рyан Реyнолдс). Овај необичан пар допутоваќе из Америке у Беч и диќи на ноге целу Аустрију, јер куќи не планирају да се врате празних руку.

Слики

Дама у златуДама у златуДама у златуДама у златуДама у златуДама у златуДама у златуДама у златуДама у златуДама у златуДама у злату

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Докрај (2016)

  среда
  image
  Барон Кренстон ја репризира својата сценска улога на претседателот Линдон Б. Џонсон во филмот на ХБО Филмови „Докрај. Филмот е адаптација од Роберт Шенкан на...
 • Затворскиот експеримент на Стенфорд (2015)

  среда
  image
  Што се случува кога една факултетска студија по психологија оди во погрешна насока? Во овој напнат психолошки трилер врз основа на вистинита приказна, Били Крудуп...
 • Посед (2019)

  среда
  image
  Прича о породици која поседује једно од највец́их имања у Европи, на јужној обали реке Тахо, кроз чије се тајне рефлектују историјски, политички, друштвени и...
 • Рејчел ќе се венча (2008)

  денес
  image
  Кога една отуѓена ќерка (Ен Хатавеј) се враќа дома за свадбата на својата сестра, Рејчел, нејзиното пристигнување ги изместува несигурните меѓусебни односи во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.