СОДРЖИНА

Кучешкиот хаос ги превртува наопаку животите на новите родители на чивавите кога нивните немирни кутренца постојано прават бели. Но, кога нивните човечки сопственици влегуваат во неволи, малите кутриња ќе сторат сѐ за да ги спасат.
Омилените чивави се враќаат во „Чивава од Беверли Хилс 2“, комедија преполна со урнебесна забава за целото семејство. Кучешкиот хаос ги превртува наопаку животите на новите родители на чивавите, Папи и Клои, кога нивните немирни кутренца постојано прават бели. Но, кога нивните човечки сопственици влегуваат во неволи, малите кутриња ќе сторат сѐ за да ги спасат затоа што и во добри и во лоши времиња семејствата секогаш се држат заедно. Па, Папи, Клои и кучињата одат на херојска авантура, уште еднаш докажувајќи дека големите херои доаѓаат во мало пакување.

Слики

Чивава од Беверли Хилс 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хари Потер и даровите на смртта 2 (2011)

  денес
  image
  Филмскиот настан на генерацијата завршува во вториот дел од последното поглавје на монументалниот серијал „Хари Потер“. Во последниот предизвик меѓу ѕидовите на...
 • Снимка на секс (2014)

  денес
  image
  Кога Џеј (Џејсон Сигел) и Ени (Камерон Дијаз) се сретнаа првпат, нивната романтична врска беше интензивна, но по десет години брак и со две деца, на искрата на...
 • Арктик (2018)

  денес
  image
  Човек заглавен на Арктикот конечно ќе го добие долгоочекуваното спасување. Сепак, по трагичната несреќа, шансата е изгубена. Мора да одлучи дали да остане во...
 • Фантастични ѕверки и каде да се најдат (2016)

  денес
  image
  Врз основа на книгата на Џ. К. Ролинг, филмот ги следи авантурите на магизоологот Њут Шамандер во тајната заедница на вештерки и волшебници на Њујорк, седумдесет...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.