СОДРЖИНА

Кога младите Чарли, Кери и Пол се селат во едно мало село за време на Втората светска војна, тие откриваат дека нивната домаќинка г-ѓа Прајс (Анџела Лансбери) е вештерка која сака да најде една моќна магија за да ја спаси Англија!
Подгответе се за едно волшебно, музичко и забавно патување! Кога младите Чарли, Кери и Пол се преселуваат во едно мало село за време на Втората светска војна, тие откриваат дека нивната домаќинка г-ѓа Прајс (Анџела Лансбери) е вештерка! Иако нејзините првични обиди да направи магија водат до урнебесни резултати, таа успешно фрла магија врз еден обичен креветски украс, па тие летаат до фантастичниот анимиран остров Набумбу за да ја најдат моќната магија што ќе ја спаси Англија!

Слики

Креветски украси и дршки од метлиКреветски украси и дршки од метлиКреветски украси и дршки од метлиКреветски украси и дршки од метлиКреветски украси и дршки од метлиКреветски украси и дршки од метлиКреветски украси и дршки од метлиКреветски украси и дршки од метли

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби и магични Пегаз (2005)

  четврток
  image
  Принцеза Аника (Барби) бежи од злог чаробњака, истражује чуда Облачног краљевства и удружује се са феноменалним крилатим коњем, за ког се испоставља да је њена...
 • Овцата Шон: Ламите на фармерот (2015)

  денес
  image
  Кога фармерот и Бицер одат на панаѓур, Шон кришум им се приклучува со цел да предизвика неволји. Таму Шон ја гледа аукцијата и гледа на понуда со три егзотични,...
 • Радознали Џорџ: Увод у пролеќе (2013)

  денес
  image
  Усред пролеќног спремања у згради неке цеви пуцају и Вратар мора да пошаље невољног Хандлија на пут заједно са Џорџом и човеком са великим жутим шеширом. Хандли...
 • Облачно со врнежи од ќофтиња 2 (2013)

  денес
  image
  Флинт мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи врнежи од чизбургери и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.