СОДРЖИНА

Алиса улази у Земљу чуда у потрази за својим дечком којег је отела тиранска Краљица срца. Краљица влада у забаченом граду кула и коцкарница саграѓених од карата за игру. Она отима људе из нашег света, како би се могли коцкати у њеном царству, и како би се Краљица хранила њиховим емоцијама.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Kids from 62-F (2016)

  image
  A group of kids find classified information from NASA and an object from another Planet and work to get it back to its rightful owners.
 • Божиќен змеј (2014)

  image
  Филм што ќе ве одведе во светот на фантазијата со децата од сиропиталиштето, кои со помош на змеј се обидуваат да го спасат Божиќ. Погледнете го овој совршен спој...
 • Зелениот витез (2021)

  image
  Епска авантура заснована на легендата за Артур која ја раскажува приказната за сер Гевин (Дев Пател), тврдоглавиот внук на кралот Артур, кој тргнува во поход да...
 • Звери јужних дивљина (2012)

  image
  У заборављеној заједници у мочварној области у Луизијани, одсеченој од света насипом који се урушава, шестогодишња девојчица живи малтене као сироче. Остаје...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.