СОДРЖИНА

Тим Буртон ни претставува една морничава легенда што е заснована на руска народна приказна од 19 век, во која еден млад маж по грешка се жени за труп додека се наоѓа на дводневно патување до селото на неговата вистинска невеста. Вистинската невеста, која се подготвува за пристигнувањето на нејзиниот свршеник, ќе мора да се соочи со својата сенишна ривалка и да се помири со неа, ветувајќи ѝ дека ќе ги живее нејзините соништа наместо неа, давајќи завет дека засекогаш ќе се сеќава на неа. Само тогаш вистинската невеста и младоженецот ќе можат да продолжат со својата свадбена церемонија во филмот „Мртвата невеста.
Филмот е номиниран за „Оскар за најдобар анимиран игран филм.

Слики

Мртвата невестаWarner Bros InternationalWarner Bros InternationalWarner Bros InternationalWarner Bros InternationalWarner Bros InternationalWarner Bros InternationalМртвата невестаМртвата невестаМртвата невестаМртвата невеста

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби чаролија дуге (2007)

  image
  Када и други пут спаси Фаирyтопију, Елини мало удара успех у главу. Азура је посети на Чаробној ливади, и позове њу у кристалну палату да би је успособила за...
 • Успавана лепотица (1959)

  image
  У једној далекој земљи, у зачараном замку, краљ и краљица су приредили величанствено славље поводом роѓења своје кќери Ружице. Али једна вила је изостављена са...
 • The Reef 2: High Tide (2012)

  image
  Trained in the skills of sea power, Pi the fish can fight a shark, sink a squid or batter any random predator that ever threatens his friends and neighbors on the...
 • Височините на Њујорк (2021)

  image
  Авторот на „Хамилтон“ и режисер на „Лудо богати Азијци“ ве кани на синеастички настан, каде што улиците се полни со музика и каде што малите соништа стануваа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.