СОДРЖИНА

Питер Галагер го игра Дејвид Луис, вдовец чие одбивање да се помири со смртта на жена му се заканува да му го уништи животот. Иако прекрасната Џилијан (Мишел Фајфер) умрела за време на една бродска несреќа на нејзиниот роденден пред две години, Дејвид одбива да се помири со тоа, минувајќи голем дел од своето време фиксиран на нејзиниот дух (кој нему му изгледа вистински) и отсекувајќи се себеси од сите околу себе. Во меѓувреме, неговата 16-годишна ќерка Рејчел (Клер Денс) се чувствува бесно, несигурно и запоставено. На еден семеен собир на островот Нентакет, заедно со неговата снаа Естер (Кејти Бејкер) и со семејството, меѓусебните односи се преразгледуваат, а вистините се откриваат. Дејвид сфаќа дека мора да стори сѐ што може за да ја врати љубовта на неговата ќерка, дури и ако тоа значи да се помири со смртта на Џилијан.

Слики

На Џилијан за 37-от роденден

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Arima (2019)

  image
  ARIMA It is the story of four women and a girl who- se existence is disrupted by the sudden arrival of two strangers. One of them is fleeing from the other,...
 • Сите месечини (2020)

  image
  Додека беснее војна низ Шпанија во 1876 година, сиропиталиштето е бомбардирано и едно девојче е тешко повредено. Ја спасува жена за која таа смета дека е ангел и...
 • Прича над причама (2015)

  image
  Овај филм, базиран на бајкама наполитанског писца из раног 17. века, повезује реалистичне и фантастичне елементе како би приказао мрачну страну бајки које смо...
 • Витез пехар (2015)

  image
  Писац који ужива у свему што Лос Анѓелес и Лас Вегас могу да пруже креќе у потрагу за љубављу и самим собом кроз низ авантура са шест жена. Некада давно, краљ са...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.