СОДРЖИНА

Природонаучен документарец што следи едно новородено мајмунче со неговата мајка во нивната борба за преживување во општествената хиерархија на една динамична група мајмуни кои живеат во древните урнатини длабоко во џунглите на Јужна Азија.
Од „Дизниприрода“ („Disneynature“), студиото што ви го донесе „Шимпанза и мечки“, пристигнува „Мајмунско царство“, спектакуларна приказна која се одвива во древните урнатини во џунглите на Јужна Азија. Маја е паметна и итра мајмунка чиј свет засекогаш се менува кога го раѓа својот син Кип во нејзиното шаренолико пошироко семејство. Додека Маја се бори Кип да биде безбеден низ неочекуваните а понекогаш и опасни авантури, неверојатните снимки ги доловуваат целата магија и изненадувањата на нивниот волшебен свет. Маја и нејзиното семејство ќе ве насмеат и ќе ви го стоплат срцето додека таа ги остварува своите соништа за иднината на нејзиниот син.

Сцеарист: ,
Наратор: Tina Fey
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 81 мин

Слики

Мајмунско царствоМајмунско царствоМајмунско царствоМајмунско царствоМајмунско царствоМајмунско царство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 17. јун 1994. (2010)

  вторник
  image
  Documents on how the events on the day OJ Simpson was pursued and arrested on charges of murdering his ex wife and her boyfriend overshadowed and took precedence...
 • Кени (2017)

  денес
  image
  The day after the Heysel disaster, Kenny Dalglish became manager of Liverpool Football Club. Six years later he resigned from the club, shell-shocked in the wake...
 • Алжир из зрака (2015)

  денес
  image
  Познати француски фотограф Yанн Артхус-Бертранд представит ќе нам прелијепи Алжир те његово културно и природно богатство из досад невиѓене перспективе. Обиќи...
 • Када је Гарден имао шампионе (2014)

  денес
  image
  Прича о легендарној кошаркашкој момчади Неw Yорк Кницкса са почетка 70-их година 20. стољеќа која је два пута освојила наслов НБА првака.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.