СОДРЖИНА

Една двојка ги најмува организаторката на свадби Џесика и организаторот на настани Адам за да ги усогласат нивните спротивставени визии за свадбата, па отпрвин двајцата организатори се судираат, а потоа се вљубуваат.
„Совршена свадба“ е филм за организаторката на свадби Џесика, која сакала да организира свадби уште како дете. Џесика никогаш не ја нашла сопствената вистинска љубов, но се посветила на својата работа од соништата. Работите одат во неочекувана насока кога за една свадба таа мора да соработува со згодниот Адам, кој е исто така ангажиран на организацијата на свадбата. Двајцата организатори се дијаметрално различни, но како што учат да прават компромиси, тие откриваат дека спротивностите навистина се привлекуваат и дека можат да дадат неверојатни резултати!

Слики

Совршена свадбаСовршена свадбаСовршена свадбаСовршена свадбаСовршена свадбаСовршена свадбаСовршена свадбаСовршена свадбаСовршена свадбаСовршена свадбаСовршена свадбаСовршена свадбаСовршена свадба

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sole a catinelle (2013)

  денес
  image
  The story of a father and a son. An on the road trip from South to North.
 • Важно е да се биде Ернест (2002)

  денес
  image
  Во Лондон во 1890-ите, двајца пријатели го користат истиот псевдоним („Ернест") за своите попрепредени активности.
 • Љубавни живот домобрана (2009)

  денес
  image
  Можеш бити добар писац једино ако имаш квалитетан секс. То је мишљење Сашиног уредника, незадовољног његовим посљедњим причама које су уједно и бијег од...
 • Што се згоди кога љубов се роди (1984)

  денес
  image
  Године брзо пролазе, а у људској природи је да се много тога заборави. Тако су Боба и Марија заборавили како су изгледале њихове "луде године". Треба поново проќи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.