poster

Протува

Scalawag (1973)

авантуристички, вестерни | Италија, Југославија, САД
Режисер: Kirk Douglas, Zoran Čalić

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.1/10

СОДРЖИНА

A peg legged pirate is searching for treasure with the help of a young boy, teen girl and a parrot. They'll have to fight Natives and his former crew on the way.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вера Круз (1954)

  image
  Током пута ови плаќеници откривају да је у грофичиној кочији скривен сандук са златницима, намењен цару за борбу против побуњеника.
 • Блекторн (2011)

  image
  Буч Кесиди, т.н. Блекторн, живее мирен живот во едно зафрлено боливиско село. Уморен е од многубројните настани во САД и сака да си го види семејството пред да...
 • Добар, лош, чудан (2008)

  image
  Уврнута сага о тројици корејских разбојника који траже изгубљено благо док их лове јапанска полиција и кинески бандити. Парк До-wон 'Добри' (Wоо-сунг Јунг) је...
 • Повратник (2015)

  image
  Во Америка во 1820-тите, легендарниот авантурист Хју Глас (Леонардо Дикаприо) е на експедиција, истражувајќи ги неистражените дивини, каде се бори за преживување...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.