poster

Ѓаволице

It Takes Two (1995)

Режисер: Andy Tennant

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 9.86/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Родјене у исти час, девојчице су имале различите судбине. Аманду жели да усвоји досадна породица. Она би тако изгубила Дијану, социјалну радницу, једину стабилну особу у њеном животу. Алиса, медјутим, има проблем са оцем чија вереница брак сматра само добрим пословним потезом. Судбина има сасвим други ток и девојчице се коначно среќу и то у тренуцима највеќих искушења. Договоре се да замене улоге и споје Дијану и оца

Слики

ЃаволицеЃаволицеЃаволице

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Специјална пратка (2008)

  денес
  image
  Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на...
 • Поп ѕвезда: Никогаш не се откажувај (2016)

  денес
  image
  Енди Самберг, Акива Шефер и Џорма Таконе ги прикажуваат своите музички таленти на големиот екран. Овој документарец го следи бившиот член на тинејџерската музичка...
 • Патот (2010)

  денес
  image
  Калифорнискиот доктор Том доаѓа во Франција за да ги земе останките на својот син кој загинува на Пиринеите во една бура, одејќи по „Патот до Сантјаго“. Во чест...
 • Маж од соништата (2021)

  денес
  image
  Сара, писателка која се мачи со блокада во пишувањето, бара инспирација – и ја наоѓа кога случајно го среќава Годфри, несреќен отпадник кој постојано ги менува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.