СОДРЖИНА

Џош живее брз живот. Тој е најпопуларен диџеј во Њујорк и ноќите ги минува со диџејски настапи на луди забави во најжешкиот клуб во градот. За неколку дена треба да потпише за голема дискографска куќа и е на пат да стане славен и богат и тоа само на 17 години. Но, по едно предозирање со дрога, мајка му дава одобрување да добие судска одлука да го помине остатокот од својата последна година како малолетник под старателство на неговиот отуѓен татко во малиот армиски град Парагон во Северна Дакота.
Набргу тој се запишува во локалното средно училиште каде што планира да биде мирен сѐ до крајот на својата казна, па да се врати во Њујорк. Неговиот план е уништен кога го регрутира Мери, капитенката на танцовиот тим на училиштето, да ја миксира музиката за нивните вежби. Кога тимот победува на својот прв натпревар по седум години со помош на новиот диџеј, Џош омекнува и почнува да размислува дека малиот град можеби и не е толкава „казна како што мислел.

Слики

БрејвтаунБрејвтаунБрејвтаунБрејвтаунБрејвтаунБрејвтаунБрејвтаунБрејвтаунБрејвтаунБрејвтаунБрејвтаун

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Када будем мртав и бео (1967)

  image
  Јанко Бугарски, звани Џими Барка, мора да напусти заједно са својом девојком Лилицом привремено запослење као сезонски радник. Без посла, креќе са Лилицом у...
 • Плави Анѓео (1930)

  image
  Као нежења који непрестано заговара пуританизам и строга морална начела, професор Ратх је прилично непопуларан меѓу ученицима. Кад једног дана током наставе код...
 • Плава птица (2004)

  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Будење (2018)

  image
  Раскажано од Лив Тајлер, „Будење“е единствено и навремено филмско искуство кое го истражува односот на човештвото со технологијата и природата. Филмот е сниман во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.