СОДРЖИНА

Во овој комичен трилер, Рони е професионален убиец од Њујорк, а Август,
е неговиот долгогодишен ученик од соседството, кому сите му го имаат пикот. Во постојаната смена на ликови и трагикомични ситуации, се се сведува на верноста и пријателството… и кој последен ќе го повлече чкрапалото.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Породичне везе (2003)

  image
  У паузи свог узбудљивог посла који га води с једног на други крај света, Стив се радује скором венчању свог сина Марка. Маркова је изабраница добродушна Анѓела...
 • Лоши момчиња (1995)

  image
  Вил Смит и Мартин Лоренс се здружуваат како двајца полицајци од Мајами кои мораат да заштитуваат еден сведок (Теа Лиони) на убиство додека истражуваат случај за...
 • Најбољи пас (1995)

  image
  Кад му терористи убију партнера, полицијски пас Рено Тхе Дог удружује се с опаким колегом Јакеом како би уништио криминалну организацију.
 • 2 пиштола (2013)

  image
  Дванаесет месеци агентот на ДЕА, Роберт „Боби Тренч (Дензел Вашингтон) и разузнавачкиот офицер на морнарицата на САД, Мајкл „Стиг Стигман (Марк Валберг) неволно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.