СОДРЖИНА

Пред да стане крал на џунглата, Тарзан бил чудно младо дете што се обидувало да се вклопи во средината. Кога неговото семејство е доведено во опасност, Тарзан тргнува на ново возбудливо патување.
Откријте го почетокот на легендата во филмот „Тарзан 2“, урнебесен анимиран филм преполн со смеа и со неодоливи песни од Фил Колинс. Пред да стане крал на џунглата, Тарзан бил чудно младо дете кое се обидувало да се вклопи во средината. Кога неговото семејство е доведено во опасност, Тарзан тргнува на ново возбудливо патување во кое се соочува со таинствениот Зугор. Тарзан и Зугор заедно откриваат дека да се биде различен не е слабост, како и дека пријателите и семејството се најголемата сила што постои.

Слики

Тарзан 2Тарзан 2Тарзан 2Тарзан 2Тарзан 2Тарзан 2Тарзан 2Тарзан 2Тарзан 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тинејџерски нинџа желки (2007)

  денес
  image
  Кога на светот му се заканува древно зло, четирите желки тинејџери мора да се здружат повторно и да се смират за да му се спротивстават.
 • Последња фантазија ВИИ: Нова претња (2005)

  денес
  image
  Две су године прошле откако су Клод Страјф, Тифа Локхарт и Берет поразили снаге зла у лику Сефирота, две су године откако рушевине Мидгара остају као подсетник на...
 • Свемирски пси (2010)

  денес
  image
  Ова узбудљива прича прати прва два пса која су лансирана у свемир, кружила око Земље и среќно се вратила куќи. Белка и Стрелка су се упутили на свемирску авантуру...
 • Зајакот Петре (2018)

  денес
  image
  Тврдоглавиот и немирен зајак Петар предизвикува хаос во домот и градината на човекот по име г. Мекгрегор. Сепак, нивното ривалство станува уште пожестоко кога и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.