рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 7.1/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Прошло је неколико сати од ужаса који је разорио стару зграду у Барселони. Након хаоса првих неколико тренутака, војска одлучује да интервенише и елитна група војника се убацује у зграду да би поставили детонаторе и прекинули ову ноќну мору једном заувек. Мисија је успела, брзо и прецизно. Анхела Видал, млада ТВ репортерка, која је само неколико сати раније с ватрогасцем ушла у зграду, успела је да преживи, али у себи носи семе чудне заразе, па мора у карантин на неколико дана. А то је савршена локација за вирус који ќе покренути ужас какав не можемо ни да замислимо.

Слики

Рец 4: АпокалипсаРец 4: АпокалипсаРец 4: АпокалипсаРец 4: АпокалипсаРец 4: АпокалипсаРец 4: АпокалипсаРец 4: АпокалипсаРец 4: АпокалипсаРец 4: АпокалипсаРец 4: АпокалипсаРец 4: АпокалипсаРец 4: Апокалипса

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зли мртовци (2013)

  image
  Петмина дваесетикусургодишни пријатели се изолираат во една далечна викендичка. Кога ја откриваат Книгата на мртвите, тие не сакајќи ги повикуваат демоните што...
 • Свештеник (2011)

  image
  Еден искусен одметнат воин тргнува на опасно патување да ја спаси својата внука од една глутница вампири-убијци во „Свештеник“, постапокалиптичниот акционен хорор...
 • Зора на преживеаните (2009)

  image
  Едвард Далтон е истражувач во годината 2019 во која една непозната чума го има претворено светското население во вампири. Додека човечката популација се наближува...
 • Беовулф (1999)

  image
  Беоwулф (Ц. Ламберт) ослобаѓа принцезу Пендру (П. Веласqуез) и заједно са њом креќе у борбу против злог чудовишта Грендела (В. Хаммонд) и његове мајке, која жели...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.