рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8.05/10
(19 гласови)

СОДРЖИНА

Далеко ван насељене границе старог запада, двојица разбојника (Дејвид Аркет и Сид Хејг) краду, убијају и разарају свету земљу. У тренутку када ситуација постане неиздржива, разбојник по имену Первис одлучи да побегне до најближег града Брајт Хоупа. Својим доласком, Первис изазове низ несреќних догаѓаја.
Сви несреќни догаѓаји у граду присиле шерифа Ханта, каубоја Артура Двајера, Чикорија и Џона Брудера да се удруже и крену ван границе цивилизације, где ќе се суочити с безбожним непријатељима који их доживљавају као плен.

Слики

Коштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавкКоштани томахавк

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стиви (2008)

  image
  По долг и залуден напор да основаат семејство, Клер и Адријан конечно посвојуваат девојче. Доаѓањето на Изабела го посакуваа речиси сите членови на семејството,...
 • Зависност (1995)

  image
  После уједа једне вампирице, студенткиња филозофије Кетлин постаје зависна од испијања крви.
 • Непростено (1992)

  image
  Единаесет години поминале откако Били Муни го оставил оружјето и им се посветил на децата и на фармата која едвај преживува. Голема награда го примамува повторно...
 • Плашило (2020)

  image
  Таа е лекар, пустиничка, света будала и пијаница, која се откажала од себеси одамна. Сите ја избегуваат и се плашат, но потајно навечер сите брзаат до нејзиниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.