СОДРЖИНА

Драматичен трилер кој се одвива во историско време. „Мост на шпионите ја раскажува приказната за Џејмс Донован (Том Хенкс), бруклински адвокат, кој е втурнат во центарот на Студената војна кога ЦИА го праќа на речиси невозможна мисија да преговара за ослободувањето на еден заробен американски пилот. Високи влогови и напната приказна инспирирана од вистинити настани, која ја прикажува суштината за еден човек кој ризикува сѐ. „Мост на шпионите е во режија на Стивен Спилберг. Сценариото е на Мет Чарман и на Итан и Џоел Коен.

Слики

Мост на шпионитеМост на шпионитеМост на шпионитеМост на шпионитеМост на шпионитеМост на шпионитеМост на шпионитеМост на шпионитеМост на шпионитеМост на шпионитеМост на шпионите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сталкер (1979)

  денес
  image
  Филмот следи тројца мажи – Научникот, Писателот и Демначот – додека патуваат низ мистериозната и забранета територија на руската дивина наречена Зона за да ја...
 • Зулу (1964)

  денес
  image
  Филмот ја прикажува опсадата од 1879 година на Роркс Дрифт во Натал, Јужна Африка. Армија од 4000 воини од народот Зулу веќе уништиле еден огромен британски...
 • Ослободување (2007)

  денес
  image
  Ана поголемиот дел од својот живот го поминала во Франција, но нејзините корени се од Израел. Кога умира таткото на Ана, таа се запознава со својот полубрат Улим...
 • Легендите од Бруклин (2000)

  денес
  image
  Филмска музичка класика за носталгичниот пејач кој сонува за големо враќање на сцената.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.