poster

Потрага

The Search (2014)

Драма, Bоени | Франција, Грузија
Режисер: Michel Hazanavicius

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 1/10

СОДРЖИНА

Радња прати жену која ради за невладину организацију и развија пријатељски однос са једним деветогодишњим дечаком током другог чеченског рата. Дечак не проговара ни реч током скоро целог филма и постепено, на веома бојажљив начин, одаје осеќај топлине и захвалности. Филм је једна врста предавања о тежини нашег моралног незнања и страствене инспирације да направимо промену.

Слики

ПотрагаПотрагаПотрагаПотрагаПотрагаПотрагаПотрага

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Илјада пати лека ноќ (2013)

  image
  Таа е еден од најдобрите фотографки на светот среде Авганистан.Кога гo сакаш семејството но силно ја сакаш и работата, изборот е тежок...
 • Спасувањето на војникот Рајан (1998)

  image
  Додека војниците на САД напаѓаат на плажите на Нормандија, тројца браќа лежат мртви на бојното поле, а четвртиот е заробен од непријателот. Капетанот Милер и...
 • The Discussion (1961)

  image
 • Операција „Мелено месо“ (2021)

  image
  За време на Втората Светска војна, двајца аналитичари се обидуваат да ги надмудрат германските војници со еден труп и лажни документи.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.