СОДРЖИНА

Професор филозофије Еб Лукас предаје на Универзитету Брејлен. Али муче га бројни проблеми. Пати од депресије и вртоглавица, импотентан је и пуно пије. Ускоро започиње везу са студенткињом Џил, а његов живот се наглавачке окреќе након једног потпуно неочекиваног догаѓаја…

Слики

Неразуман човекНеразуман човекНеразуман човекНеразуман човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нова управа (2009)

  image
  Искри и куршуми летаат на сите страни кога Јапи од Вол стрит е принуден бруклинската мафија да ја воведе во рамките на законот, пред прекрасната девојка, агент на...
 • Злосторството на Хенри (2010)

  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
 • Болничарката Бети (2000)

  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
 • Архитект (2006)

  image
  Лео Вотерс (Ентони ЛаПаља, “Без трага“) е еден уреден мечтател и архитект од Чикаго кој не може да се пожали на отсуство на обврски. Еден ден, со петиција в раце,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.