poster

КИЛЛЕРС

The Killers (1964)

Режисер: Don Siegel

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.1/10

СОДРЖИНА

Ли Марвин у главној улози даје за њега типичну, али скоро савршену перформансу насилног гангстера којег мучи питање: који човек не бежи да се спаси од сигурне смрти? Са својим партнером он креќе у распетљавање ове лоповске заврзламе. На том путу наилазе на разне мутне ликове који су у тој причи на разне начине учествовали.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Испорака (2014)

  среда
  image
  Том Харди и Џејмс Гандолфини играат шанкер и менаџер од еден бар во Бруклин. Барот понекогаш служи и како место за испорака на пари за мафијата, но една работа...
 • Чудо (2021)

  среда
  image
  Поделен во две поглавја, „Чудо“ ја следи младата калуѓерка Кристина која се искрадува од нејзиниот манастир за да заврши итна работа. Нејзиното енигматично...
 • Земја на полицајци (1997)

  среда
  image
  Фреди е шериф во Гарисон, мало гратче населено со полицајци од Њујорк. Кога еден од нив извршува насилен криминал, Фреди поведува сопствена истрага и открива...
 • 39 степеника (1935)

  среда
  image
  Лондон, тридесете године. Приликом представе у којој Човек-свезналица демонстрира своју тачку погаѓања, Канаѓанин Ханај, који се ту случајно затекао, биќе сведок...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.