рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

На шта смо све спремни како бисмо освојили некога ко нам се много допада? Да ли бисте променили свој лични идентитет, своје име и презиме? И родни град? Како бисте некога убедили да сте права особа за њу или њега....
Због тебе промениќу презиме је романтична комедија у којој главни лик Дани, чувени севиљски заводник упознаје Амаи, младу девојку за којом креќе у њен родни крај како би је убедио да је она љубав његовог живота и да је он прави човек за њу. На том путу наиќи ќе на многе препреке...

Слики

Због тебе промениќу презимеЗбог тебе промениќу презимеЗбог тебе промениќу презимеЗбог тебе промениќу презимеЗбог тебе промениќу презимеЗбог тебе промениќу презиме

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Моминска вечер (2017)

  четврток
  image
  Во оваа комедија со нискобуџетен шмек, пет факултетски пријателки (кои ги играат Скарлет Јохансон, Кејт Мекинон, Џилијан Бел, Лана Глејзер и Џои Кравиц) повторно...
 • Развод на одреѓено време (1986)

  четврток
  image
  Проблеми савременог живљења једне породице исказани на комичан начин кроз брачне згоде и незгоде, љубавне неспоразуме, развод због стана, авантуре на летовању
 • 50 први состаноци (2004)

  четврток
  image
  Хенри живее на Хаваи и ужива во друштво на туристките. Тој го остава својот љубовџиски живот откако се вљубува во Луси, која пати од краткорочно губење на...
 • Како се пишува љубов (2014)

  четврток
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.