рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 6.83/10
(23 гласови)

СОДРЖИНА

Со своето деби како филмски режисер, РЗА, заедно со ѕвездената меѓународна актерска екипа што ја предводат Расел Кроу и Луси Лиу, ја раскажува епската приказна за воините, убијците и еден осамен странец-одметник во Кина во 19 век, кои мораат да се здружат за да го уништат предавникот на кланот кој сака да ги уништи сите нив. Уште од неговото пристигнување во селото, градскиот ковач (РЗА) е присилен од страна на радикалните племенски групи да создава сложени алатки за уништување. Кога војната помеѓу клановите почнува да зоврива, странецот канализира една древна енергија за да се преобрази себеси во човечко оружје. Додека се бори заедно со епските херои и против бездушните селани, еден човек мора да ја искористи оваа моќ за да стане спасител на народот.

Слики

Човекот со железни тупанициЧовекот со железни тупанициЧовекот со железни тупанициЧовекот со железни тупанициЧовекот со железни тупанициЧовекот со железни тупанициЧовекот со железни тупанициЧовекот со железни тупанициЧовекот со железни тупанициЧовекот со железни тупанициЧовекот со железни тупаници

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин (2019)

  денес
  image
  "Аладин" е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот од ламбата...
 • Средба (2016)

  денес
  image
  Рацхел, јевреско-амерички лекар и Јаке, арапско-амерички владин бирократа, креќу у потеру по Блиском истоку покушавајуќи решити мистериозну смрт Рацхеловог брата,...
 • Солт (2010)

  денес
  image
  Евелин Солт (Анџелина Џоли) е агент на ЦИА, кој се има заколнато дека ќе ја извршува својата должност и дека ќе биде верен на татковината. Кога е обвинета од еден...
 • Ент-мен (2015)

  денес
  image
  Вооружен со суперкостум кој има неверојатна можност да го смали но и да му ја зголеми силата, крадецот Скот Ланг мора да му помогне на својот ментор д-р Хенк Пим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.