СОДРЖИНА

Таткото Лери се натпреварува со новиот сопруг на неговата поранешна сопруга за да го најдат совршениот божикен податок за неговата ќерка. Кога Лери дознава дека Ноел сака едно мече што зборува, тој ќе направи сѐ за да го усреќи девојчето.
Двајца очајни татковци се борат кој ќе биде подобар и кој ќе го направи најдобриот Божик во историјата! Забавниот и ведар Лери има тешкотии да го најде совршениот божикен подарок за својата осумгодишна ќерка Ноел. Најдобрата играчка годинава, мечето Харисон, е распродадена, а очувот на Ноел сака тоа да остане така за да биде единствениот што ќе ја оствари нејзината желба за Божик. Кога Лери дознава дека Ноел за Божик го сака само мечето, тој ќе направи сѐ за да ја усреќи својата ќерка и да ѝ ја купи играчката од соништата.

Слики

Турбо Божиќ 2Турбо Божиќ 2Турбо Божиќ 2Турбо Божиќ 2Турбо Божиќ 2Турбо Божиќ 2Турбо Божиќ 2Турбо Божиќ 2Турбо Божиќ 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Деликатност (2011)

  четврток
  image
  Убавата Натали по смртта на својот сопруг се посветува само на работата. По извесно време се спријателува со Маркус, вработен кај неа. Но, врската се...
 • Snow Job (2003)

  четврток
  image
  Viscerally experience a "year off" in Aspen, Colorado with a group of recent college grads who have elected to defer graduate school and career opportunities to...
 • С.П.У.К. (1983)

  четврток
  image
  У наслову ове комедије, снимљене у доба омладинских радних акција, крије се некад популарна акцијска парола "Среќа појединца - успех колектива". И заиста, среќа...
 • Злосторството на Хенри (2010)

  четврток
  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.