СОДРЖИНА

Како син на Зевс, најмоќниот од сите богови, и Алкмен, принцезата на Теба, Хераклеја го сакале сите освен Хера, сопругата на Зевс. За да му се одмазди на својот сопруг и да го убие детето кое го презира, Хера пуштила две гладни змии во неговата колевка, а потоа чекала детето да умре во нивната отровна прегратка. Но кога детето е пронајдено како си игра со двете мртви змии, на целиот свет му било јасно дека тоа не е обично дете. Хераклеја ќе стане голем човек и најголемиот херој помеѓу боговите.

Слики

ХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХераклеХеракле

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Смисао живота једног пса (2017)

  петок
  image
  Вероватно сте се више пута запитали шта ваш куќни љубимац мисли док вас замишљено гледа у очи. Кроз овај филм можда схватите што је то у његовој глави, како...
 • Девојке на путовању (2017)

  петок
  image
  Four best friends, the "Flossy Posse", have grown distant over the years. When lifestyle guru Ryan Pierce (Regina Hall), who is dubbed "the next Oprah", is...
 • Временски бандити (1981)

  петок
  image
  Имагинативното дете Кевин оди на авантура низ времето со една група џуџиња кои се ловци на богатство и кои од Врховното суштество ја имаат „позајмено“ мапата за...
 • Огледалце огледалце (2012)

  петок
  image
  Откако саканиот крал ќе ги напушти, неговата безмилосна сопруга ја презема контролата над кралството и нејзината прекрасна 18-годишна поќерка Снежана, која ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.