СОДРЖИНА

Френк Штирн сели се с породицом у утврѓење америчке војске, где постаје званичан берберин армије и њених ратних затвореника. Лето је 1944. године. Огорчен што не може да се бори, Френк мора да заузме одлучан став кад немачки официр прети његовој жени... Женина сестра, католкиња, заљубљује се у војника Јеврејина, опседнутог смрќу свог најбољег друга. Њихов заједнички пријатељ охрабрује везу, док је локални свештеник против. Френкова ќерка спријатељује се с заробљеним немачким дечаком. Али, рат и даље проналази своје жртве, чак и хиљадама килетара далеко, у руралном Висконсину...

Слики

Форт МекојФорт МекојФорт МекојФорт МекојФорт Мекој

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Елизабет: Златно доба (2007)

  image
  Кејт Бланшет се враќа во улогата што ја прослави, во оваа обилна епопеја што ја бележи средината на владеењето на легендарната Кралица Елизабета прва. Две вери,...
 • Однесено од виорот (1939)

  image
  Размажена ќерка богатог власника плантаже, мора да на све начине покуша да се извуче из сиромаштва, након деструктивног "марша до мора", генерала Вилијама...
 • Бевме војници (2002)

  image
  Во недела, 14. ноември 1965 година, во 10 часот и 48 минути, полковникот Хал Мур и неговиот одред се спуштаат во долината Ја Дранг, место коешто во Виетнам е...
 • Храбро срце (1995)

  image
  Во доцниот 13-ти век, Вилијам Волас (Мел Гибсон) се враќа во Шкотска откако живеел далеку од својата татковина многу години. Кралот на Шкотска умира без наследник...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.