рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

Содржина

Прича је смештена у Чикаго 1939. године. Радници радио станице WБН ужурбано се припремају за свечано отварање. Док новинар Роџер поново покушава освојити своју супругу Пени која тренутно ради као његова секретарица, тајанствени убица патролира ходницима радио станице. Када схвати да је он главни осумњичени, Роџер одлучи сам пронаќи убицу како би доказао невиност.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мир, љубов и недоразбирање (2011)

  image
  Даен е строга адвокатка и припадничка на републиканците. Таа живее во Менхетен со своите две деца тинејџери, Зои и Џејк. Бракот на Даен со Марк пропаднал и откако...
 • Болничарката Бети (2000)

  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
 • Бандити (2001)

  image
  Џо Блејк и Тери Колинс су пљачкаши банака, који се низом пљачки надају да ќе финансирати свој сан о пензији "јужно од границе". Неодољиви Џо и његов партнер Тери...
 • Злосторството на Хенри (2010)

  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.